9. diel - Zabezpečenie pluginu
V predchádzajúcej lekcii, Administrácia pluginu , sme si vytvorili administračné menu pluginu.
V nasledujúcom tutoriále tvorby pluginov pre redakčný systém WordPress sa zameriame na bezpečnosť. Správne zabezpečenie je jedným z najdôležitejších aspektov vývoja pluginov pre WordPress. Ak chceme, aby naše pluginy boli spoľahlivé a chránené pred potenciálnymi útokmi, musíme sa zoznámiť so základnými princípmi bezpečnosti pluginu.
Identifikácia potenciálnych zraniteľností
Prvým krokom na zaistenie bezpečnosti pluginu je identifikácia potenciálnych zraniteľností. Zraniteľnosti môžu vzniknúť z mnohých rôznych dôvodov, napríklad nedostatočnou filtráciou vstupov, nebezpečnými SQL dotazmi alebo nedostatočnou ochranou dát. Je dôležité preskúmať kód pluginu a identifikovať potenciálne slabiny, ktoré by mohli byť zneužité. My sa v lekcii zameriame na tie najdôležitejšie - na ochranu užívateľských vstupov a na zabezpečenie databázy.
Nedostatočná validácia užívateľských vstupov
Jedným z najdôležitejších aspektov bezpečnosti pluginu je filtrácia a validácia užívateľského vstupu. Nikdy nesmieme predpokladať, že užívateľský vstup je bezpečný a dôveryhodný. Vždy by sme mali vykonávať filtráciu a validáciu vstupov, aby sme zabránili potenciálnym útokom.
...koniec náhľadu článku...
Pokračuj ďalej
Minul si až sem a to je super! Veríme, že ti prvé lekcie ukázali niečo nového a užitočného.
Chceš v kurze pokračovať? Prejdi do prémiové sekcie.
Kúpiť tento kurz
Pred kúpou tohto článku je potrebné kúpiť predchádzajúci diel
Obsah článku spadá pod licenciu Premium, kúpou článku súhlasíš so zmluvnými podmienkami.
- Neobmedzený a trvalý prístup k jednotlivým lekciím.
- Kvalitné znalosti v oblasti IT.
- Zručnosti, ktoré ti pomôžu získať vysnívanú a dobre platenú prácu.
Popis článku
Požadovaný článok má nasledujúci obsah:
V tutoriáli tvorby pluginov pre WordPress sa pozrieme na základy zabezpečenia pluginu a ukážeme si, kde sme už v našom plugine použili bezpečný kód.
Kredity získaš, keď podporíš našu sieť. To môžeš urobiť buď zaslaním symbolickej sumy na podporu prevádzky alebo pridaním obsahu na sieť.