Vianoce v ITnetwork sú tu! Dobí si teraz kredity a získaj až 80 % extra kreditov na e-learningové kurzy ZADARMO. Zisti viac.
Hľadáme nové posily do ITnetwork tímu. Pozri sa na voľné pozície a pridaj sa k najagilnejšej firme na trhu - Viac informácií.

13. diel - Android fragmenty - Vnorené fragmenty

V minulej časti, Android fragmenty - Úprava Java kódu nové a hlavné aktivity , sme doplnili Java kód našej novej DividedActivity umožňujúcej rozdelenie displeja pomocou dvoch fragmentov. Tiež sme doplnili Java kód hlavnej aktivity, aby sme aktivitu DividedActivity mohli zobraziť. Týmto sme dokončili tretiu ukážku práce s fragmentmi našej vzorovej aplikácie.

V minulých lekciách nášho Java kurzu sme sa naučili umiestňovať fragment do aktivity. V treťom príklade ukážkového projektu sme s pomocou fragmentov rozdelili okno aplikácie do dvoch samostatných častí. Rozdelenie displeja bolo dosiahnuté umiestnením dvoch fragmentov do aktivity. Možno vás napadlo, že by sme rovnaký výsledok mohli docieliť vložením dvoch fragmentov do iného fragmentu. Áno, aj toto je možné. Takéto riešenie dokonca oficiálna dokumentácia odporúča:

Aplikácia by sa mala skladať z jednej alebo malého počtu aktivít, pričom každá aktivita predstavuje skupinu súvisiacich obrazoviek. Aktivita iba predstavuje bod navigácie najvyššej úrovne. Každý jednotlivý cieľ v aplikácii by mal byť reprezentovaný cieľovým fragmentom. Ak chceme zobraziť viac fragmentov naraz, napríklad v rozdelenom zobrazení, mali by sme použiť vnorené (podriadené) fragmenty, ktoré sú spravované naším cieľovým fragmentom a jeho podriadeným správcom fragmentov.
V dnešnom Android tutoriáli zahájime prácu na štvrtom príklade práce s fragmentmi v našej ukážkovej aplikácii. Tentokrát sa budeme venovať viac teórii, popíšeme si hierarchiu fragmentov a predstavíme „správcu fragmentov“. Potom si pripravíme plán ďalšieho postupu úprav našej ukážkovej aplikácie. Štvrtý príklad bude teda zameraný na rozdelenie okna aplikácie pomocou vnorených (podriadených) fragmentov.

Návrh riešenia

Nasledujúci obrázok schematicky znázorňuje štruktúru fragmentov v aktivite so štvrtým príkladom, na ktorom budeme pracovať:


 

...koniec náhľadu článku...
Pokračuj ďalej

Vedomosti v hodnote stoviek tisíc získaš za pár korún

Minul si až sem a to je super! Veríme, že ti prvé lekcie ukázali niečo nového a užitočného.
Chceš v kurze pokračovať? Prejdi do prémiové sekcie.

Kúpiť tento kurz

Kúpiť všetky aktuálne dostupné lekcie s funkciou odovzdávanie úloh a certifikátom iba za 1 525 kreditov
Aktuálny stav konta 0 kreditov
Kúpou tohoto balíčku získaš prístup ku všetkým 41 článkom (32 lekcií, 9 testov) tohoto kurzu.

Obsah článku spadá pod licenciu Premium, kúpou článku súhlasíš so zmluvnými podmienkami.

Čo od nás v ďalších lekciách dostaneš?
  • Neobmedzený a trvalý prístup k jednotlivým lekciím.
  • Kvalitné znalosti v oblasti IT.
  • Zručnosti, ktoré ti pomôžu získať vysnívanú a dobre platenú prácu.

Popis článku

Požadovaný článok má nasledujúci obsah:

V tejto časti sa zoznámime s vnorenými (podriadenými) fragmentmi a zahájime prácu na štvrtom príklade práce s fragmentmi v našej ukážkovej aplikácii.

Kredity získaš, keď podporíš našu sieť. To môžeš urobiť buď zaslaním symbolickej sumy na podporu prevádzky alebo pridaním obsahu na sieť.

Článok pre vás napísal Pavel
Avatar
Autor se věnuje programování v Javě, hlavně pro Android. Mezi jeho další zájmy patří Arduino, Minecraft.
Aktivity