3. diel - Workflow a zálohovanie v Lightroom
V minulom diele, Selekcia fotografií v Lightroom , sme sa pozreli na základnú kostru selekcie fotiek a práce v záložke Library.
Preto si v dnešnom diele povieme o komplikáciách, ktoré pri práci môžu nastať a predstavíme si rovnako nejaké pokročilejšie funkcie. To znamená, že celý nasledujúci článok bude zameraný na zlepšenie workflow a šetrenie času a na samotný koniec sa pozrieme na zálohovanie fotografií.
Panely
Lightroom je plne pripravený na zmeny a prispôsobenie pracovného prostredia, preto si povieme, ktoré prvky, hlavne teda panely, môžeme z pracovnej plochy odstrániť a ktoré naopak pridať. No a nebola by to žiadna poriadna práca v Lightroomu, keď by sme nepoužili klávesové skratky. Tie uvidíte aj na nasledujúcom screenshote a slúži nám k tomu, aby sme skryli jednotlivé panely (po opätovnom kliknutí na klávesovú skratku sa panel znovu objaví).
Pre skrytie všetkých panelov naraz slúži skratka: Shift + Tab. Rovnaké skratky fungujú aj v ostatných záložkách, ako je Develop, Map atď.
Samotný obsah panelov ide
...koniec náhľadu článku...
Pokračuj ďalej
Minul si až sem a to je super! Veríme, že ti prvé lekcie ukázali niečo nového a užitočného.
Chceš v kurze pokračovať? Prejdi do prémiové sekcie.
Obmedzená ponuka: Nauč sa všetko a ušetri
Obsah článku spadá pod licenciu Premium, kúpou článku súhlasíš so zmluvnými podmienkami.
- Neobmedzený a trvalý prístup k jednotlivým lekciím.
- Kvalitné znalosti v oblasti IT.
- Zručnosti, ktoré ti pomôžu získať vysnívanú a dobre platenú prácu.
Popis článku
Požadovaný článok má nasledujúci obsah:
Dnes si ukážeme, ako v Lightroomu zálohovať fotografie, Ako zlepšiť workflow a ako si prispôsobiť pracovné prostredie.
Kredity získaš, keď podporíš našu sieť. To môžeš urobiť buď zaslaním symbolickej sumy na podporu prevádzky alebo pridaním obsahu na sieť.