Zarábaj až 6 000 € mesačne! Akreditované rekvalifikačné kurzy od 0 €. Viac informácií.
Hľadáme nové posily do ITnetwork tímu. Pozri sa na voľné pozície a pridaj sa k najagilnejšej firme na trhu - Viac informácií.

Diskusia – 1. diel - Úvod do kolekcií a genericita v Kotlin

Späť

Upozorňujeme, že diskusie pod našimi online kurzami sú nemoderované a primárne slúžia na získavanie spätnej väzby pre budúce vylepšenie kurzov. Pre študentov našich rekvalifikačných kurzov ponúkame možnosť priameho kontaktu s lektormi a študijným referentom pre osobné konzultácie a podporu v rámci ich štúdia. Toto je exkluzívna služba, ktorá zaisťuje kvalitnú a cielenú pomoc v prípade akýchkoľvek otázok alebo projektov.

Komentáre
Avatar
Rady Pupak
Člen
Avatar
Rady Pupak:22.11.2021 10:04

ctu ten clanek asi potreti a stale plavu.
Jaky je tedy rozdil mezi genericky a obecny? Co se snazim pochopit slovo genericky, pripada mi to vicemene stejne jako slovo obecny, ale zde je psano:
**Generické kolekce v ostatních programovacích jazycích postupně vytlačily kolekce obecné. **

Tak jaky je mezi nimi rozdil?

 
Odpovedať
22.11.2021 10:04
Avatar
Michal D.
Tvůrce
Avatar
Odpovedá na Rady Pupak
Michal D.:16.8.2022 9:37

píše se to zde:

Generické kolekce řeší problém s datovým typem na úrovni jazyka Kotlin. Zavádí tzv. genericitu. Zjednodušeně řečeno se jedná o možnost specifikovat datový typ až ve chvíli vytvoření instance. Ve třídě samotné kolekce se poté pracuje s generickým typem, který slouží jako zástupce pro budoucí datový typ. Můžeme si to představit tak, že se generický typ ve třídě změní např. na String ve chvíli, když vytvoříme její instanci. Jedná se tedy o možnost třídy nějakým způsobem parametrizovat.

 
Odpovedať
16.8.2022 9:37
Robíme čo je v našich silách, aby bola tunajšia diskusia čo najkvalitnejšia. Preto do nej tiež môžu prispievať len registrovaní členovia. Pre zapojenie sa do diskusie sa zaloguj. Ak ešte nemáš účet, zaregistruj sa, je to zadarmo.

Zatiaľ nikto nevložil komentár - buď prvý!