16. diel - Trendy a vývoj v AI Nové
V predchádzajúcom kvíze, Kvíz - Halucinácie a etika v AI, sme si overili nadobudnuté skúsenosti z predchádzajúcich lekcií.
V nasledujúcom tutoriále základov umelej inteligencie sa budeme zaoberať jej doterajším a hlavne budúcim vývojom. Prejdeme si teda najprv krátko históriu vzniku AI a jej súčasnosť. Potom sa zameriame na perspektívne technológie a načrtneme si možnosti, ktoré nám budúce verzie AI poskytnú.
AI je s nami už takmer 70 rokov
Hoci sa to môže javiť ako šokujúca doba, je to skutočne tak. Za začiatok výskumu umelej inteligencie (AI) v jej súčasnej podobe sa totiž označuje rok 1956. Tento rok je významný predovšetkým kvôli Dartmouthskej konferencii, ktorú zorganizovali John McCarthy, Marvin Minsky, Nathaniel Rochester a Claude Shannon. Táto konferencia je považovaná za okamih, kedy vznikol termín „umelá inteligencia“ a kedy sa táto oblasť začala systematicky študovať ako samostatná vedecká disciplína.
Na tejto konferencii bolo formulovaných niekoľko kľúčových cieľov a oblastí výskumu AI, ktoré zahŕňali strojové učenie, spracovanie prirodzeného jazyka, robotiku a ďalšie. Navyše to bola prvá systematická snaha zjednotiť rôzne smery výskumu, ktoré sa zaoberali automatizáciou myslenia a inteligentného správania.
...koniec náhľadu článku...
Pokračuj ďalej
Minul si až sem a to je super! Veríme, že ti prvé lekcie ukázali niečo nového a užitočného.
Chceš v kurze pokračovať? Prejdi do prémiové sekcie.
Obmedzená ponuka: Nauč sa všetko a ušetri
Obsah článku spadá pod licenciu Premium, kúpou článku súhlasíš so zmluvnými podmienkami.
- Neobmedzený a trvalý prístup k jednotlivým lekciím.
- Kvalitné znalosti v oblasti IT.
- Zručnosti, ktoré ti pomôžu získať vysnívanú a dobre platenú prácu.
Popis článku
Požadovaný článok má nasledujúci obsah:
V tutoriále sa zameriame na súčasné trendy vývoja AI a pozrieme sa, akým smerom sa technológie AI uberajú.
Kredity získaš, keď podporíš našu sieť. To môžeš urobiť buď zaslaním symbolickej sumy na podporu prevádzky alebo pridaním obsahu na sieť.